Šajā sadaļā atbildēšu uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Kurš bērna vecums ir vairāk piemērots pirmajai fotosesijai?

Fotosesijai ir noteiktie laika ierobežojumi, kurus nosaka jaundzimušā bērniņa adaptācijas periods– tās ir 5-14 dienas kopš dzimšanas (no personīgas prakses varu teikt, ka ideāls vecums ir 6-10 dienas kopš dzimšanas). Šajās dienās jaundzimušie bērni pārsvarā guļ  un bērniņu miegs  nav tik  jūtīgs salīdzinot ar bērniņa miegu, kuram jau ir viens mēnesis. Tas nozīmē ka fotosesija varētu notikt daudz mierīgāk. Tikai šajā vecumā jaundzimušos bērniņus var viegli likt dažādās smukajās pozās, kuras viņiem anatomiski ir ierastas, jo mammītes puncītī bija tādas pozas. Kad bērniņam paliek vairāk par 2 nedēļām, daudzus bērniņus jau sāk  mocīt vēdersāpes un tāpēc fotosesijai aizies daudz ilgāks laiks, un līdz ar to, var sanākt mazāk kadru. Kā arī ir jāsaprot, ka ne visas pozas varēs atkārtot ar bērniņiem, kuri ir vecāki par 14 dienām.

Kā pierakstīties  Newborn fotosesijai?

Es neņemu avansa maksājumus. Jūsu pieraksts ir pilnīgi bezmaksas un tas garantē Jums fotosesiju. Pierakstīties uz fotosesiju var jebkurā grūtniecības mēnesī. Kā tas notiek?

Uzrakstiet man personīgo ziņojumu (var rakstīt Facebook mesendzerī vai uzrakstīt SMS tel.25902921):

  1. Jūsu vārds, uzvārds, telefona numurs
  2. Kāds ir noliktais dzemdību datums, gaidāmā bērniņa dzimums (puika, meitene, dvīņi)

Pēc bērniņa nākšanas pasaulē, Jums 1-2 dienu garumā OBLIGĀTI ir jāsakontaktējas ar mani (piezvanīt vai uzrakstīt), negaidot brīdi, kad Jūs izrakstīs no dzemdību nama. Tas ir vajadzīgs, lai es varētu koriģēt savu grafiku un mēs kopā ar Jums vienotos par precīzu fotosesijas datumu.

Ja Jūs nepaspējāt pierakstīties uz fotosesiju līdz bērna dzimšanai, droši varat sazināties ar mani, iespējams man ir kāds brīvs datums Jūsu fotosesijai.

 

Cik laika aizņem jaundzimušā fotosesija?

Principā, jaundzimušā fotosesijai aiziet ne mazāk par 3 stundām. Ir nepieciešams šis laiks, lai varētu mazukli pabarot, kopt un iemidzināt. Šajā fotosesijā nav satraukuma un steigas, jo bērniņš dzīvo savā režīmā, ēd cik viņam nepieciešams, arī bērniņa kopšanai paiet tik daudz laika, cik ir nepieciešams. Es pavadīšu ar Jūsu ģimeni tik daudz laika, cik tas būs nepieciešams. Pēc pieredzes varu pateikt, ka šī fotosessija paskrien ļoti ātri un ar lielu prieku.
Newborn – fotosesija, tā ir iestudēta fotosesija. Lai vecāki varētu saglabāt savos atmiņu albūmos daudzveidīgas fotogrāfijas, ļoti bieži ir jāmaina bērna pozas un bieži jāpārģērbj. Reālajā dzīvē jaudzimušajam bērnam vienmēr rociņas ir saspiestas dūrītēs, bet bildēs tomēr ir smukāk, kad bērniņš ir atslābināts un to var sasniegt, tikai tad, kad viņš saldi guļ. Fotosesijas laikā vienmēr tiek nodrošināts  bērniņam komfortabls siltuma režīms, parasti tie ir 30 grādi.

 

Kā parasti notiek fotosesija?

Fotosesija notiek manā studijā (Čiekurkalns) dabiskajā apgaismojumā. Kad  ārā ir mākoņains laiks, es izmantoju papildus mākslīgo apgaismojumu. Newborn fotosesijas veids prasa atstrādātas iemaņas (visas bērnu pozas ir absolūti drošas), kolosālu pacietību, neierobežotu mīlestību pret bērniem, jo visas 3-4 stundas mazulis ir BEZ autiņbiksītēm! Visu rekvizītu priekš fotosesijas es gatavoju pati. Jūsu uzdevums ir  barot bērnu un pēc nepieciešamības veikt higiēnas procedūras. Nevajag uztraukties, ja bērniņš sasmērēs rekvizītu. Viss rekvizīts saudzīgi tiek nomazgāts un izgludināts nākamajai fotosesijai.

Lielāko fotosesijas laiku aizņem mazuļa barošana un iemidzināšana.

Labus kadrus var dabūt tikai tad, kad bērns cieši guļ un ir maksimāli atslābināts. Ļoti bieži, kad bērniņš tiek pārlikts citā pozā, viņš mostās un atkal bērniņš ir jāiemidzinā. Tas viss ir saprotams un es mīlu savu darbu un veltīšu Jūsu fotosesijai tik daudz laika, cik Jums būs vajadzīgs. Protams, ne tikai jaudzimušais tiks fotogrāfēts, bet arī fotografēšu jaudzimušo ar brāļiem, māsām un vecākiem. Ja Jūs plānojat fotogrāfēt jaundzimušo kopā ar vecāko bērnu, tad obligāti paņemiet līdzi palīgu, kurš  varēs nodarbināt  vecāko bērnu. Tas tiešām ir svarīgi, jo Jums nebūs iespējas kontrolēt vecāko bērnu un nodarboties ar mazo bērniņu vienlaicīgi. Turklāt, neņemiet līdzi tās personas, kuras neatbalsta Jūsu vēlēšanās bildēt bērniņu pirmajās dzimšanas dienās.  

 

Kā gatavoties fotosesijai?

Ja Jūsu zīdanis ir uz krūts barošanas, tad dienu pirms  fotosesijas nevajadzētu ēst jaunus produktus, lai mazulim nebūtu sarežģījumu ar gremošanas sistēmu un alerģisko izsitumu uz ādas. Ļoti liels pluss fotosesijā ir pudelīte ar Jūsu pienu. Tas palīdz piebarot mazuli, neizņemot viņu no groza. Neuztraucieties, vienā reizē zīdainis nepieradīs pie pudelītes. Pirms izrbraukšanas uz fotosesiju pacentieties, lai bērniņš kādu pusstudu-stundu pabūtu nomodā un pabarojiet mazuli tieši pirms izbraukšanas. Jūs varat izģērbt mājās bērnuņu līdz pamperim, ietīt viņu autiņā un sedziņā. Droši vien, bērniņš aizmigs pa ceļam , tāpēc mēs uzreiz varēsim ķerties klāt fotosesijai.

 

Kas jāsagatavo vecākiem priekš fotosesijas?

  1. 1.      Minimums 3 parastos autiņus
  2. 2.      3 vienreizējie paladziņi
  3. 3.      Knupis – ļoti svarīga detaļa, pat ja Jūs neplānojāt dot knupīti savam bērnam, fotosesijā tā ir obligāti vajadzīga! Tā ļoti izglābj fotosesiju, un pa 2-3 stundām bērns pie tās nepieradīs
  4. 4.      Papildus barība, ja mammai vēl trūkst piena vai mazulis ir uz  mākslīgas barošanas
  5. 5.      Pilieni vēderiņam (tos, kas palīdz Jūsu mazulim)
  6. 6.      Sterila salvete nabai (it īpaši ja nabassaite vēl nav atkritusi)
  7. 7.      Apģērbs Jums un Jūsu vecākajiem bērniem  (to mēs apspriežam pirms fotosesijas)
  8. 8.      Ēdiens māmiņai un pārējiem ģimenes locekļiem

 

Vai Jūs atdodat visus fotosesijas materiālus?

Es atdodu tikai retušētas bildes (atkarībā no tā, kāda pakete Jums ir izvēlēta). Papildus veiksmīgas bildes bāzes korekcijā ir paketē “KOMFORTS”.

 

 

Kāpēc profesionāla newborn-fotogrāfa pakalpojumu maksa ir krietni augstāka salīdzinot ar  citiem fotogrāfiem?

Savā darbā es izmantoju ne tikai profesionālu fototehniku, bet arī dārgu, kvalitatīvu rekvizītu, kurš nemitīgi tiek papildināts, lai varētu veidot daudzveidīgas stilīgas fotogrāfijas. Tekstila rekvizīts diemžēl, ļoti ātri tiek sabojāts. T.i. materiāli fonam, kostīmi, šalles bērniņu ietīšanai.
Tas, kas attiecas uz manu izglītību newborn sfērā. Tikai pēdējo 2 gadu laikā esmu izgājusi 5 profila apmācības pie labākajiem šajā jomā fotogrāfiem, iemācoties pareizās, un pats galvenais, drošas jaundzimušo pozas. Es zinu, kā skaisti un droši fotografēt Jūsu bērnu. Obligāti izvēlaties fotogrāfu, kurš izgāja apmācības šajā sfērā. Izvēloties fotogrāfu, vērsiet uzmanību uz potrfolio un dodiet priekšroku tiem fotogrāfiem, kuri specializējas tieši uz jaudzimušo bērnu fotogrāfēšanu. Jo šaurāka specializācija, jo augstāks ir līmenis. Šis  likums darbojās jebkurā sfērā.

 

Ja Jūs esat izlasījuši visu, ko esmu  šeit uzrakstījusi un Jums palika jautājumi, – zvaniet 25902921 vai rakstiet tensi@inbox.lv , ar prieku atbildēšu uz visiem jautājumiem.